Bilgisayarınızın Bozulma Nedenleri

Ümraniye Bilgisayar Servisi & Tamiri

Hayatımızın olmazsa olmazlar listesinde artık bilgisayarlar ve cep telefonları yer almaktadır, büyük küçük tüm iş yerleri için vazgeçilmez bir yardımcıdır.Bilgisayarsız veya cep telefonsuz artık işlerimizi halletmek neredeyse imkansız hale geldi. Yani bir uzuv gibi yanımızda salınan bilgisayarınız bozulduğunu bir düşünün! Her ne kadar akıllı telefonlar sayesinde pek çok iş yükü bilgisayarların elinden alınmış olarak görülse de bilgisayar uzun bir süre daha bizle olan bağını kolay kolay koparamayacaktır. En iyisi siz bilgisayarınızla vedalaşmak zorunda kalmayın ve ona gözünüz gibi bakın. Eğer her şeye rağmen bozuk bir bilgisayar ile baş başa kaldıysanız o zaman Ümraniye bilgisayar tamircisibilgisayar servisi ve ile bu işi güvenilir ve usta ellere bırakın.

İşte bilgisayarın bozulma nedenleri

Bilgisayarınızın Bozulma Nedenleri

Bilgisayarınız çalışmaya bağlı olarak aniden ısınabilir veya donma dediğimiz kilitlenme yaşayabilir. Bataryası çabuk bitebilir ya da bazen diğerlerinin içinde daha basit gibi görünen hoparlör arızaları meydana gelebilir. Bir bilgisayarın bozulmasında etki eden pek çok faktör bulunmaktadır. Bu faktörlerin başında ise bilgisayarınızın sıvı ile teması gelmektedir. Bilgisayarınız ile bir iş üzerinde çalışırken çay, kahve tüketmeyi seviyor olabilir ya da film izlerken gazlı içeceklerden herhangi birini keyifle yudumlayabilirsiniz. Ancak küçücük bir hata sonucunda bilgisayarınız üzerine dökülecek olan sıvı madde, sadece klavyeyi değil bilgisayarın ana kartını da bozacaktır. Eğer bilgisayarınıza sıvı madde dökülmüşse yapmanız gereken bilgisayarınız açıksa kapatmak ve sıvı ile temas eden yeri ters çevirmek olmalıdır.Eğer şekerli bir sıvı döküldüyse ne yaparsanız yapın klavyeniz bozulacaktır.Klavyenin yanında anakartında bozulmaması için ters çevirmek en doğru seçenektir. Bilgisayarınızı kapatmaz ve kullanmaya devam ederseniz en fazla bir hafta sonra sıvının etkilerini görmeye başlarsınız. Bilgisayarınız donabilir, klavyede bazı tuşlar basmayabilir ya da başka harfler yazabilir. Bu durum sıvının, tıpkı damarlardaki kan gibi, bilgisayarın sisteminde dolandığına işaret eder.  İstanbul ümraniye bilgisayar servisi ve tamiri bozulmuş olan bilgisayarınızı eski haline getirecektir. Bilgisayarların bir başka bozulma nedeni ise ölü piksel hatalarıdır.

Peki ölü piksel hataları nedir? Ölü piksel, ekranınızın herhangi bir yerinde var olan ancak küçük olması sebebi ve bazı arka plan görüntüsü sebebi ile fark edilemeyen siyah ya da beyaz nokta şeklinde kendini belli eden bir hatadır.Pixel dediğimiz ufacık görüntü gözenekleri zamanla işlevini yitirmesidir yada darbe aldığında bozulmasıdır. Siz onu fark edene kadar kendini pek belli etmeyen bu minik hatalar aslında ekran kaynaklı arızalar için bilgisayara en az veren hatalar kapsamındadır. Ölü piksel hatalı bir bilgisayara sahipseniz ne yazık ki ölü pikselin büyümemesini dilemekten başka pek de bir seçenek bulunmamaktadır. Yine ekran hatalarından lekeler de bilgisayarın bozulmasında oldukça sık karşılaşılan sorunlardandır. Başlarda minik bir yeşil lekenin gittikçe büyüdüğünü ve bütün ekranı etkisi altına aldığını görürsünüz. Bu durumda güvenilir bilgisayar servisi ve tamiri merkezlerine gitmek en doğru seçenek olacaktır. Aynı zamanda adaptör arızaları ile de kullanıcılar karşı karşıya kalmaktadır. Çoğunlukla yüksek voltajın etkinliği sebebi ile adaptörün yanması ile oluşan bu bozulmalar sonucunda sadece adaptörler değil bilgisayarın da garantiye gitmesi gerekmektedir. Her koşulda teknik destek almak kaçınılmazdır.

Ayrılmaz bir parçanız haline gelen bilgisayarınızın size veda etmemesi için yapmanız gerekenler:

Bilgisayarınızı bir bilgisayar servisi ve tamiri merkezine bırakmışsanız bile henüz geç olmayabilir. En azından bir dahakine neler yapmanız gerektiği hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Böylece bilgisayarınıza iyi bakmanın önemini hem daha iyi kavramış olur hem de özenli bakım sayesinde onun zarar görmesini de engellemiş olursunuz.

Yine de elinizde bozuk bir bilgisayar ile kalakaldığınızda yapmanız gereken tek şey doğruca teknik servise veya bir bilgisayar tamircisinebilgisayar tamircisine koşmak olacaktır. Kendi başınıza sorunla yüzleşmeye çalışmak ve bilinçsiz bir şekilde bilgisayarınızı açmak ne yazı ki size çok daha fazlasına mal olacaktır. Bilgisayarınıza kullanıcıdan kaynaklı hasar verme olasılığını bu durumda çok daha yüksektir. Bu sebeple mutlaka bilgisayarınızı bilgisayar servisi ve tamiri merkezlerinden birini götürmeniz gerekmektedir. Özellikle İstanbul’da ikamet edenler bu konuda Ümraniye bilgisayar servisi ve tamiri merkezlerinden faydalanabilirler, bu imkanı büyük bir avantaja çevirebilirler. Ümraniye bilgisayar servisi & tamiriBayrampaşa bilgisayar servisi & tamiri, bilgisayarınızı en doğru şekilde çalışması konusunda sizlere yardımcı olurken aynı zamanda birikimli tecrübelerin aktarılması hususunda onlara fırsat sunabilirsiniz.

Sizlere En İyi Hizmeti Sunmaktayız!

Yaşadığınız sorunlarla ilgili çözümler bazen kısa sürebiliyor fakat bazen de istemediğiniz boyutlara çıkabiliyor. Biz sizlerin en iyi şekilde hizmetimizden yaralanmanız için her türlü sorunu en kısa süre içerisinde ve en güvenli şekilde çözmeye yolunda ilerliyoruz. Bizim işimizin temel kısmı güven ile başlar bilgisayarlarınıza önem ve titizlik ile işlem yaparak hiçbir hasara yol açmadan onarım için çalışıyoruz. Müşterilerimizin güveni bizim için her şeyden önce gelir. Eğer sizde arızalı ürünlerinizin hızlı ve güvenilir bir şekilde çözülmesini istiyorsanız Ümraniye Bilgisayar Servisi & TamiriBayrampaşa Bilgisayar Servisi & Tamiri bu gibi durumlar için her zaman yanınızda. İstek üzerine servis formu oluşturarak arızalı ürününüzü ister ev ya da iş yerinden teslim alarak teknik servisimizde profesyonel bir şekilde inceleyerek ve sorunu çözdükten sonra da aldığımız yere tekrardan teslim ederek size hizmet vermekteyiz. Eğer isterseniz yerinde hizmet olanağı ile de servis ekibindeki arkadaşlar en kısa sürede size evinizde ya da iş yerinizde yardımcı olmaktadırlar.

Sizlerin sorun yaşamaması için en kaliteli ve güvenilir parçalar kullanılır, kalitesiz bir parça kullanıldığında size aynı sorunu tekrardan kısa süre içinde yaşatacağı ve daha büyük sorunlara yol açacağını bilmenizi isteriz. Sizlere temin ettiğimiz her ürünün firmamız tarafından garantisi bulunmaktadır.Call Now Button
× WhatsApp